czwartek, 8 maja 2014

Inauguracja projektu Warszawskie Skarby

Fundacja Think! zaprasza warszawskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w projekcie edukacyjnym “Warszawskie skarby”, który łączy zdobywanie przez uczniów wiedzy o Warszawie ze zwiększaniem ich kompetencji cyfrowych.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

(CC-BY) FUTUREDU / EDUNEWS.PL
Webquest i konkurs

Chcemy w projekcie zaprosić nauczycieli, by przeprowadzili z uczniami webquest na temat “Warszawskich skarbów” zachęcający ich do poszukiwania informacji o stolicy - jej zabytkach, kulturze, twórcach z nią związanych. Efektem webquestu będą uczniowskie filmy, które następnie wezmą udział w konkursie na najciekawszy obraz ukazujący dzieje i współczesność stolicy. Po ocenie jury twórcy najlepszych filmów zostaną nagrodzeni, a dla 4 nauczycieli – opiekunów zakupimy szkolenie e-learning poświęcone wszechstronnemu rozwojowi osobistemu.

Korzyści z przystąpienia do projektu

Do 10 szkół zgłoszonych do projektu w pierwszej kolejności zostanie wysłany e-poradnik „Mobilna edukacja. (R)ewolucja w nauczaniu”, który zawiera zbiór podpowiedzi dotyczących wykorzystania technologii informacyjnych w przekazywaniu wiedzy i umiejętności oraz e-publikację „Metoda Webquest. Poradnik dla nauczyciela”, który uczy mądrego wykorzystywania sieci do nauki i osobistego rozwoju.

Dla 8 szkół, które jako pierwsze wyrażą chęć współpracy, planujemy zrealizować zajęcia warsztatowe dla młodzieży na temat warsztatu filmowca chcącego przedstawiać kulturę i historię miasta.
Projekt zacznie się w czerwcu i kontynuowany będzie po wakacjach do listopada br.

Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie e-formularza w Google Docs – do 31.10.2014.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj. Informacje o projekcie zamieszczane będą na tej stronie - www.skarbymiasta.pl.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz