czwartek, 25 września 2014

Gdzie szukać darmowej muzyki?

Muzyka stanowi nieodłączny element każdego filmu. Nie możemy jednak użyć w naszym wideo dowolnego utworu muzycznego, gdyż zazwyczaj nie pozwalają na to prawa autorskie. Skąd więc brać darmową i bezpłatną muzykę i dźwięki? 


W sieci istnieje coraz więcej portali, na których różni muzycy, wokaliści, zespoły publikują za darmo swoje piosenki, utwory, sample, różnorodne dźwięki, które możesz wykorzystać w swoim filmie. Jedynym warunkiem jest to, że musisz w napisach końcowych filmu umieścić nazwę autora i podać źródło, czyli adres strony.

Oto kilka przykładowych:


Ogromne zasoby muzyki w przeróżnych gatunkach i stylach znajdziecie na jamendo.com/pl. Wystarczy się zalogować i pobrać wybraną muzykę na swój komputer.musopen.org znajdziecie wielkie zbiory muzyki poważnej, a także nuty wybranych utworów!


Kolejne dwa doskonałe źródła to openmusicarchive.org i http://www.beatpick.com. Wyszukiwarki zawarte na portalach pozwalają odnaleźć się w ogromnych zbiorach.

Gdy potrzebujesz dźwięku otwierania drzwi lub kapania wody zajrzyj na freesound.org. Z pewnością odnajdziesz tu wszystko, co sobie wymarzysz, choć przyda się znajomość angielskiego.
Na stronie vocaroo.com możesz sam nagrać głos lub potrzebne efekty dźwiękowe.


Dużą bibliotekę audio do darmowego użycia ma też YouTube. Kiedy wgrasz swój film, możesz dobrać podkład muzyczny bez obawy, że ktoś oskarży cię o łamanie praw autorskich.

1 komentarz:

  1. What?s Happening I Am New To This, I Stumbled Upon This I've Found It Positively Helpful And It Has Helped Me Out Loads. I Hope To Give A Contribution & Assist Other Users Like Its Helped Me. taruhan bola kita Great Job.

    OdpowiedzUsuń