środa, 24 września 2014

Konkurs filmowy dla uczniów

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w naszym filmowym konkursie? O tym przeczytacie w dzisiejszym poście. Na wasze filmy czekamy do 7 listopada. Pula nagród w konkursie to 2500 zł.

1. WEBQUEST, CZYLI ZADANIE W SIECI
Przede wszystkim warto zapoznać się z zadaniem projektowym, czyli webquestem, w którym opisano, w jaki sposób przygotować się do kręcenia filmu, podano wiele inspirujących stron, z których można czerpać wiedzę o Warszawie i - na koniec - zaproponowano sposób ocenienia waszej pracy (także samoocenę, bo ona jest bardzo ważna!). Wybierz temat swojego filmu spośród zaproponowanych kategorii:
a) zabytek; 
b) miejsce - świadek historii;
c) śladami ważnych warszawskich postaci.

2. REGULAMIN
Przeczytaj dokładnie Regulamin konkursu, z którego dowiesz się o harmonogramie konkursu i ważnych wskazówkach dotyczących tworzenia filmu i wymagań formalnych. Najważniejsze informacje znajdują się w punkcie III.Konkurs filmowy dla uczniów, w paragrafach 10-12. Czas trwania filmu może wynosić maksymalnie 180 sekund (3 minuty).

3. REJESTRACJA
Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Uwaga - w formularzu poproszony zostaniesz o napisanie krótkiego opisu filmu - maksymalnie 250 znakach: o czym opowiada film, kto/co jest bohaterem itp. Twój opis zamieścimy później w kanale YouTube.

4. WGRYWANIE FILMU
Gotowy film należy wgrać poprzez stronę www.sendspace.com, wpisując jako adresata e-mail projekty@think.org.pl. Pamiętaj, żeby film miał w nazwie tytuł filmu i nazwisko Autora lub Lidera. Po wgraniu filmu otrzymacie maila zwrotnego, czy wasz film został przez nas pobrany.

Na filmy czekamy do 7 listopada. Ogłoszenie wyników 14 listopada.
Pula nagród w konkursie - 2500 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz