środa, 17 września 2014

"Miasto44" - film o warszawskiej Apokalipsie

Już 19 września długo oczekiwana premiera filmu Jana Komasy "Miasto44". To zrealizowana z rozmachem, z niezwykłymi efektami specjalnymi uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego.


Twórcy filmu tak o nim mówią: „Miasto 44” nie będzie filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Mimo że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. „Miasto 44” nie będzie argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje, czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. „Miasto 44” nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie młodych ludzi z krwi i kości. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. „Miasto 44” nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.

Z pewnością warto wybrać się do kina, a także odwiedzić niezwykle interaktywną stronę dedykowaną filmowi miasto44.pl. Jest bo­ga­to ilu­stro­wa­na ma­te­ria­ła­mi wideo, za­wie­ra in­for­ma­cje o "Mie­ście 44" oraz po­mo­ce dy­dak­tycz­ne dla na­uczy­cie­li, przy­go­to­wa­ne przez Mu­zeum Hi­sto­rii Pol­ski, In­sty­tut Pa­mię­ci Na­ro­do­wej, przy wspar­ciu Mu­zeum Po­wsta­nia War­szaw­skie­go.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz