poniedziałek, 13 października 2014

Warsztat w Staszicu i w Gimnazjum nr 15

7 października odwiedziliśmy aż dwie szkoły - XIV Liceum im. S. Staszica i Gimnazjum nr 15 im. "Grota" Roweckiego. Oba spotkania przyniosły eksplozję ciekawych pomysłów na filmy o Warszawie!


W Staszicu, na zaproszenie pani Hanny Stachery, mogliśmy spotkać się z dwoma klasami i zaproponować uczniom warsztat z tworzenia storyboardu. Uczniowie chętnie przystąpili do zadania i już po chwili można było obserwować, jak dyskutują w grupach nad swoimi pomysłami. Kiedy przystąpili do prezentacji, okazało się, że ich filmy mają różnorodną konwencję i tematykę - była opowieść o królu Zygmuncie III, nowa wersja legendy o Złotej Kaczce czy historie miłosne lub kryminalne z Warszawą w tle.Największą uwagę przykuł pomysł grupy uczniów z klasy 2 F, którzy narysowali 6 ujęć ukazujących podróż w czasie warszawskiego tramwajarza. Z okna pojazdu mogliśmy obserwować zmieniające się przez lata miasto i słuchać różnych odgłosów charakterystycznych dla danej chwili - jak emitowane w telewizji słowa generała o stanie wojennym czy powojenne skandowanie tłumów na wiecu Bieruta. Taki film naprawdę chciałoby się zobaczyć w kinie!


Bardzo pozytywnie zaskoczyli nas również uczniowie w Gimnazjum nr 15 na Ochocie. Przyszli na warsztat z przemyślanymi koncepcjami na swoje filmy, gdyż zainspirowała ich do tego pani Ewa Kucharczak, szkolna koordynatorka projektu. Storyboardy ujawniły pomysły na filmy o Emilii Plater, kobietach w Powstaniu Warszawskim czy o dzielnicy żydowskiej i obecnym jej wyglądzie z Muzeum Historii Żydów Polin. Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki i czekamy na filmy do 7 listopada!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz